15foto.jpg
Savanorė Rasa: „Vaikų linija“ tapo dalele gyvenimo, kurį stengiuosi visiems kurti laimingą. Smagu čia darbuotis, išgirsti vaiką, kuris prašo pagalbos, suprasti jį, šypsotis kartu su vaiku...“

MŪSŲ NAUJIENOS

„Vaikų linija“ ir „Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti

2014-06-27 13:02:29

 

 

 

vaiku linija- logotipas(sumazintas).jpg

 

Emocinės paramos tarnybų veikla paremta savanorišku darbu, todėl svarbiausias jų turtas – savanoriai. Šiuo metu „Vaikų linijoje“ dirba apie 130 konsultantų, iš kurių 120 yra savanoriai, savo laisvalaikį skiriantys sunkumų ištiktiems vaikams ir paaugliams. „Jaunimo linija“ turi per 200 emocinės paramos bei plėtros savanorių, kurie kiekvieną mėnesį savo energiją skiria skambučių ir laiškų atsakinėjimui ar prisideda prie veiklos kitais būdais. Šį rudenį abi tarnybos burs naujas savanorių grupes, prie kurių visi, norintys prisijungti, jau dabar kviečiami registruotis į būsimas atrankas. Registracijos anketas galima rasti šių tarnybų interneto svetainėse: www.vaikulinija.lt bei www.jaunimolinija.lt.

 

Rugsėjį visi, besidomintys savanoryste „Vaikų linijoje“, bus kviečiami į atrankas Vilniuje ir Kaune, kur nuo spalio planuojama pradėti mokymus, į kuriuos planuojama pakviesti 60 naujų savanorių. „Jaunimo linija“ rudenį planuoja pritraukti 140 naujų savanorių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurie dalyvaus paruošimo programoje, trunksiančioje apie 3-4 mėnesius. Mokymų metu savanoriai išmoks teikti emocinę paramą, patobulins savo bendravimo įgūdžius, pradės geriau pažinti save bei kitus, prasmingai leis laiką ir suras naujų bendraminčių.

 

 savanoriu foto1.jpg

 

 

Savanorių tobulėjimas ir jų teikiamos pagalbos prieinamumo didinimas – prioritetinis emocinės paramos tarnybų tikslas. To siekdamos, „Vaikų linija“ ir „Jaunimo linija“, pagal Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programą finansuoto projekto „Vaikams ir jaunimui skirtų emocinės paramos telefonu ir internetu tarnybų stiprinimas, plėtojant jų institucinius gebėjimus“ lėšomis surengė vertingus mokymus jau esamiems savanoriams.

 

„Vaikų linija“, pasinaudodama projekto lėšomis, šiemet turėjo retą galimybę suorganizuoti net 5 išvažiuojamuosius kvalifikacijos kėlimo seminarus savanoriams, kurie buvo skirti  tiek teorinių žinių gilinimui aktualiomis konsultantams temomis, tiek organizacijos bendruomenės stiprinimui. Be didžiųjų renginių, „Vaikų linija“ suorganizavo 3 mažesnius seminarus savanoriams, kurių metu darbas mažesnėse grupėse leido kiekvienam savanoriui pasijusti matomu ir girdimu, o tai stiprino priklausymo bendruomenei jausmą bei motyvaciją tęsti savanorystę ir toliau teikiant pagalbą vaikams. Projektas suteikė galimybę surengti seminarą ir savanorių mokytojams, kurie pagilino savo žinias, diskutavo ir aptarė aktualius klausimus, susijusius su savanorių paieška, mokymais bei kvalifikacijos priežiūra.

 

„Jaunimo linija“ savo ruožtu pagal šį projektą turėjo galimybę suorganizuoti metinę savanorių konferenciją, kurioje dalyvavo 80 „Jaunimo linijos“ savanorių iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Tai buvo didžiausias savanorių renginys metuose, leidęs susitikti didelei daliai savanorių, išklausyti aktualių pranešimų ir spręsti svarbiausius organizacijos klausimus. „Jaunimo linija“ taip pat surengė mažesnius savanorių bei savanorių mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminarus, kuriuose dalyvavo po 20 dalyvių.

 

„Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanoriai pagalbą teikia tiems, kurie jaučiasi vieniši, išgyvena netektį, patiria smurtą, patyčias ar net galvoja apie savižudybę. Emocinė parama vaikams ir jaunimui teikiama telefonu bei internetu.

Atgal

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  •  

    Paveiksliukas - eu.jpg Paveiksliukas - vkc-logo_vvi_banner200.jpg Paveiksliukas - EEA+Grants+-+JPG.jpg Paveiksliukas - Vilniaus miesto savivaldybe.jpg nordea jpg.jpg teo logo red on transparent(10-50).png Paveiksliukas - Ministry_of_Social_Security_and_Labour_of_the_Republic_of_Lithuania_logo.jpg