12foto.jpg
Savanoris Artūras: „Atvirai galiu prisipažinti, kad nebuvo nė vienos akimirkos, kai būčiau gailėjęsis atėjęs į šiuos kursus“

Berniukų lytinis brendimas

Berniukai bręsta būdami 12-18 metų. Kiekvienas berniukas pradeda bręsti skirtingu metu ir skirtingu tempu. Vienų brendimas užtrunka porą metų, kitų brendimas gali užtrukti keturis metus ir ilgiau. Tai, kad Tu bręsti skirtingai nuo Tavo bendraamžių yra visiškai normalu ir nereiškia, kad su Tavimi vyksta kažkas negero. 

 

Kas vyksta berniukų lytinio brendimo metu?

 

Ypač ryškiai gali pasireikšti augimas - Tu gali paūgėti net 20 - 30 cm per metus.

Padidėja kūno plaukuotumas: plaukai pradeda augti pažastyse, ant gaktos ir kitų kūno vietų. Plaukai darosi vis tankesni, tamsesni ir šiurkštesni. Ant veido pradeda augti ūsai ir barzda.

Keičiasi balsas. Jis pasidaro žemesnis, kartais "lūžtantis". Tačiau tai būdinga ne visiems berniukams.

Keičiasi kūno forma - išsivysto stambesni raumenys, praplatėja pečiai.

Atsiranda specifinis kūno kvapas. Todėl prireikia dažniau praustis.

Gali atsirasti spuogų, tačiau dažniausiai jie po kiek laiko pranyksta.

Padidėja varpa su kapšeliu.

Prasideda poliucijos - naktiniai sėklos išsiliejimai. Sėkla išsilieja per varpą miegant – tai vadinami "šlapieji sapnai". Tai normalus reiškinys, dėl kurio nereikia nerimauti.

Nuo erotinių minčių ir fantazijų atsiranda erekcija. Kartais erekcija gali prasidėti be jokios paaiškinamos priežasties.

Stiprėja lytinis potraukis, atsiranda noras masturbuotis. Tai natūrali lytinio brendimo dalis.

 

Jei nori pasikalbėti apie brendimą, paskambink į “Vaikų liniją” nemokamu numeriu 116 111, parašyk mums laišką arba diskutuok su bendraamžiais.

 

<<Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  •  

    Paveiksliukas - eu.jpg Paveiksliukas - vkc-logo_vvi_banner200.jpg Paveiksliukas - EEA+Grants+-+JPG.jpg Paveiksliukas - Vilniaus miesto savivaldybe.jpg nordea jpg.jpg teo logo red on transparent(10-50).png Paveiksliukas - Ministry_of_Social_Security_and_Labour_of_the_Republic_of_Lithuania_logo.jpg