Tevams3.jpg
Savanorė Rasa: „Vaikų linija“ tapo dalele gyvenimo, kurį stengiuosi visiems kurti laimingą. Smagu čia darbuotis, išgirsti vaiką, kuris prašo pagalbos, suprasti jį, šypsotis kartu su vaiku...“

Tėvų susirinkimas dėl patyčių

KLAUSIMAS:

Dėl patyčių iš mano vaiko po savaitės bus klasės tėvų susirinkimas. Auklėtoja manęs paprašė pasiruošti šiam susirinkimui, nes pati jį inicijavau. Jaučiuosi sutrikusi, nes nežinau, kaip turėčiau tokiame susirinkime elgtis, ką sakyti? Juolab, kad iš mokytojos šiuo klausimu palaikymo tikrai nedaug...

 

ATSAKYMAS:

 

Laiške dalinatės savo nerimu dėl artėjančio klasės tėvų susirinkimo, kuriame bus aptariama patyčių iš Jūsų vaiko situacija. Apgailestaujame, kad Jūsų vaikas patyrė bendraamžių tyčiojimąsi. O kartu norisi pasidžiaugti Jūsų iniciatyvumu bei parodytomis pastangomis, siekiant konstruktyviai išspręsti susiklosčiusią situaciją. Patyčių situacijų sprendimas – ne vieno ar kelių žmonių jėgoms, tai visos klasės ir net mokyklos reikalas, todėl svarbu tiek vaikams, tiek mokytojams, tiek tėvams įsitraukti bei bendrai ieškoti sprendimų.

 

Tėvų susirinkimas – puiki vieta ir galimybė aptarti klasėje susidariusią situaciją. Susirinkime tiek Jūs, tiek kiti tėvai galės pasidalinti tuo, ką žino apie vykstančias patyčias, ką yra tekę girdėti iš savo vaikų. Todėl būtų svarbu, kad dar iki susirinkimo pasikalbėtumėte su savo vaiku bei sužinotumėte kuo daugiau informacijos apie vykstančias patyčias, kad geriau suprastumėte situaciją ir tiksliau galėtumėte ją pristatyti. Klasės auklėtoja, matanti ir galinti stebėti vaikus mokyklos aplinkoje, taip pat turės galimybę susirinkime pasidalinti savo (ar kitų mokyklos darbuotojų, vaikų) pastebėjimais ar įtarimais. Geriau išsiaiškinus situaciją, galima numatyti bendrus veiksmus, ką kiekvienas iš tėvų galėtų daryti, kokius veiksmus planuotų klasės auklėtoja, siekiant sustabdyti klasėje vykstančias patyčias bei pagerinti atmosferą klasėje.

 

Iš laiško atrodo, kad jaučiatės atsakinga už klasės tėvų susirinkimo vedimą, tiksliau – taip pasijutote, kai klasės auklėtoja paprašė Jūsų jam pasiruošti. Natūralu, kad jaučiatės sutrikusi, mat klasės tėvų susirinkimo vedimas yra klasės auklėtojo kompetencija ir pareiga. Jūs tikrai turite teisę inicijuoti susirinkimą, juolab, kad Jūsų vaikas yra skriaudžiamas, tačiau neturite viena jam ruoštis. Todėl drąsiai galite teirautis mokytojos pagalbos, parodant, kad ji turi patirties ir kompetencijos tokiems susitikimams vesti, o Jūs esate pasiruošusi jai padėti. Galbūt galite paklausti, kokios konkrečiai pagalbos ji iš Jūsų lauktų, tikėtųsi? O gal galite pati pasiūlyti tam tikras idėjas? Pavyzdžiui, siekiant sukurti jaukią atmosferą bei sumažinti galimą įtampą, susirinkimą suorganizuoti galima mažiau formalų, kaip apskrito stalo diskusiją, prie arbatos puodelio. Jūs – kaip nukentėjusio vaiko mama, galite pristatyti, kaip matote situaciją klasėje ir pakviesti visus ieškoti išeities. Svarbu prisiminti, kad tokio pobūdžio susitikimuose labai svarbu susilaikyti nuo bet kokio vienas kito kaltinimo, nes kaltinimai visuomet diskusiją nukreipia destruktyvia linkme.

 

Galite, pavyzdžiui, iš anksto su mokytoja sutarti, kaip reaguosite, jei bus išsakomi kaltinimai. Taip pat susitikimo metu galima apskritai supažindinti tėvus su patyčių tema, trumpai papasakoti esmines patyčių charakteristikas bei pristatyti gaires tėvams, ką daryti, jeigu vaikas patiria patyčias, jas stebi, ar pats skriaudžia kitus. Apie tai daugiau informacijos galite rasti svetainėje www.bepatyciu.lt skyrelyje "Tėvams".

 

<< Atgal


PAGRINDINIAI RĖMĖJAI

  •  

    Paveiksliukas - eu.jpg Paveiksliukas - vkc-logo_vvi_banner200.jpg Paveiksliukas - EEA+Grants+-+JPG.jpg Paveiksliukas - Vilniaus miesto savivaldybe.jpg nordea jpg.jpg teo logo red on transparent(10-50).png Paveiksliukas - Ministry_of_Social_Security_and_Labour_of_the_Republic_of_Lithuania_logo.jpg